Reagon Fisnik Ismaili

fisniku1Se sa e rëndësishme është të bëjmë filtrimin e të gjitha atyre lajmeve të këqija me të cilat bombardohemi çdo ditë tregon edhe mënyra se si mediat dhe portalet  tona trajtuan ngjarjen e sotme tragjike në Prizren. Fotografitë me viktimat e vrara dhe pellgjet me gjak përskaj tyre nuk i bëjnë nder këtyre mediave. E gjithë kjo në përgjithësi vetëm se vërteton bindjen tonë për nevojën e ekzistencës së një mediumi i cili do plasojë vetëm lajme të mira.  Deri më tani asnjë organ përgjegjës nuk ka reagera në lidhje me mënyren e trajtimit te kësaj ngjarjeje nga mediat kosovare.

I vetmi reagim erdhi nga deputeti i Vetëvendosjes Fisnik Ismaili i cili në faqen e tij të Facebookut postoi këta rreshta:

Unë jam krejt për lirinë e shprehjes, por nuk jam kur ajo liri ia cenon dinjitetin dikujt, në rastin e sotëm pamjeve të fundit të tri viktimave në Prizren, të cilat ishin aq grafike, sa që ata që i kanë njoftë këta njerëz, kanë me i mbajtë përherë në mend ashtu qysh u paraqitën sot nëpër këto media, e jo për kush kanë qenë.

E kur po e shoh sa pak reagime pati për këtë prej njerëzve, në krahasim me atë billbordin e para do ditëve, po dëshpërohem kur po e kuptoj se sa të shkërdh..m e ka kjo botë ndjenjën e prioriteteve, jo veç shqiptaria“.

Redaksia e portalit “gazlajmi.com” i siguron lexuesit e saj se ne edhe në të ardhmën me kujdesin më të madh do të bëjmë përzgjedhjen e lajmeve pozitive dhe se do të kemi kuddes maksimal që lammet tona të mos shkaktojnë ndotjen mendore të lexuesve.

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Ky sajt përdor Akismet-in që të reduktojë mesazhet e padëshiruar. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komenteve tuaja.