Shaqiri, kapiten i kombëtares zvicerane?

shaqiriLajm i mirë vjen edhe nga Zvicra. Performancat e fundit të Xherdan Shaqirit në ekipin italian Inter kanë rritur mundësinë që ky i fundit të përzgjedhet kapiten i kombëtarës zvicerane. Kjo do të thotë se ekziston mundësia që kapiteni i tanishëm Gokhan Inler të zëvendësohet dhe me këtë të i hap rrugë Xherdan Shaqirit. Përzgjedhësi i kombëtarës zvicerane Vladimir Petkoviq ne prononcimin e tij për gazetën zvicerane Blick.ch lavdëroi perfomancën  e Shaqirit në Inter dhe e përgëzoi atë për zgjedhjen që bëri me rastin e largimit nga ekipi gjerman i Bayern Munich.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Ky sajt përdor Akismet-in që të reduktojë mesazhet e padëshiruar. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komenteve tuaja.