Coursera ofron falas kurse universitare nga universitetet me prestigjoze të botës!

Kurset universitare mund të jekurseranë të shtrenjta , veçanërisht ato në universitetet më të mira private. Mirëpo lajm i mirë në lidhje me këtë vie nga Coursera. Partnerët e Coursera.org me universitetet prestigjoze nga e gjithë bota ofrojnë kurse online FALAS . Qëllimi i Coursera.org është që të ofrojë edukim të mirë dhe jo të kushtueshëm për miliona njerëz në të gjithë botën. Deri tani , mbi 1 milion njerëz janë regjistruar për ndjekjen e kurseve në lëmitë nga më të ndryshmet si ato te shkencave shoqërore, muzikë, biznes, mjekësi, shkenca kompjuterike dhe matematikë . Për momentin në dispozicion janë mbi 100 kurse në 17 kategori të ndryshme . Disa nga universitetet pjesëmarrëse janë Stanford University , Duka , Universiteti i Edinburgut , dhe Princeton etj. Në të ardhmen pritet që vijuesit e këtyre kurseve të marrin edhe dëshmi me shkrim të cilat do të njihen në mbarë botën. Nga ana tjetër ligjëruesve universitar u jepet mundësi unike për të mësuar një klasë që përbëhet nga njerëzit në të gjithë botën në të njëjtën kohë! Presim me padurim zhvillimet në këtë drejtim!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Ky sajt përdor Akismet-in që të reduktojë mesazhet e padëshiruar. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komenteve tuaja.