Si të largoni energjinë negative?

medi1Modernizimi i shoqërisë ndikon padyshim në rritjen enorme të stresit. Shumica e problemeve shëndetësore shkaktohet nga stresi. Prandaj është më se e dobishme që ky shkaktar të zvoglohet apo mundësisht të eliminohet. Me eliminim të stresit eliminoni edhe energjinë negative të grumbulluar në organizëm. Ushtrimet fizike janë njëra nga metodat për zvoglimin e stresit mirëpo një metodë tjetër mjaft efektive janë ushtrimet meditation – par meditimi. Gazlajmi.com sjell änkas për lexuesit e tij një ushtrim të thjeshtë meditativ. E tära që dunet të bëni është që gjatë shiqimit të videoklipit të koncentroheni ne frymëmmarje sipas metodës: 5+3+5+3 që do të thotë se merrni frymë 5 sekonda, mbani frymën 3 sekonda, lëshoni frymën 5 sekonda, nuk merrni frymë 3 sekonda dhe pastaj filloni prap. Frymë  merrni përmes  hundës ndërsa e lëshoni përmes gojës. Ky meditim preferohet të bëhet në qetësi dhe atë 2-3 herë në ditë,

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Ky sajt përdor Akismet-in që të reduktojë mesazhet e padëshiruar. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komenteve tuaja.