Anglezi gatuan pite me purri!

johniEdhe anglezët dijnë të gatuajnë pite me purri. Këtë e dëshmon edhe albanologu i njohur, përkthyesi i veprave shqiptare dhe njëherit miku i shqiptarëve John Hodgson i cili sot në faqen e tij të facebookut bëri një postim ku në mes tjerash shkroi: “Kuzhina sipas tradites gojore. Bëra këtë pite me purri pa recete por si e mbaj mend nga vizitat e paharrueshme nëpër katundet e Kosovës. shume e shishme doli. i pëlqeu edhe Filipit.” Ne lexuesve na mbetet të i urojmë me fjalët “ju baftë mirë!”.

johnfcb

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Ky sajt përdor Akismet-in që të reduktojë mesazhet e padëshiruar. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komenteve tuaja.