Vajza dërgon mesazh babait të saj në gjithësi!

hyundai1Prodhuesi i njohur i veturave “Hyundai” i ndihmoi një vajze që të dërgoj një mesazh vizuel babait të saj i cili në cilësinë e astronautit ndodhet në gjithësi.  “Hyundai” i dha në disponim 11 vetura të veta dhe kompjutorët të cilët knvertuan dorëshkrimin e vajzës në kordinata GPS. Sipas ABC News 11 vetura të cilat drejtoheshin njera afër tjetrës në një sipërfaqe te një liqeni të tharë i lanë gjurmët e tyre duke krijuar një imazh që në vetë përmbante mesazhin “Steph loves you” (“Steph të don”). Imazhi i cili përmbante këtë mesazhi kishte  madhësi të mjaftueshme për t’u parë nga gjithësia. Imazhi  njëkohësisht paraqet thyerje të rekordit Ginis si imazhi më i madh i krijuar ndonjëherë nga gjurmët e gomave të veturës. Për më tepër shiqoni videoklipin në vijim:

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Ky sajt përdor Akismet-in që të reduktojë mesazhet e padëshiruar. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komenteve tuaja.