Freski nga Australia e largët.

Duke pas parasysh se ne publikojmë vetëm lajme pozitive kësaj radhe vijmë me një lajm të tillë nga Australia e largët. Bashkatdhetarja jonë me banim në Australi Naile Zhupani pak kohë me parë ka startue një videokanal në faqën e popullarizuar youtube dhe për kohë shumë të shkurtër ka fitue qindra abonentë. Është ky një…

Yjet e futbollit blejnë hotelin dhe e ofrojnë atë për të pastrehët gjatë dimrit.

Zakonisht kur të  pastrehët zënë një ndërtesë bosh dikush  i thëret policët. Mirëpo këtë here pronarët e ndërtesës ishin yjet e futbollit të Manchester United – Gary Neville dhe Ryan Giggs, të cilët i mirëpritën ata për të qëndruar. Dyshja, e cila planifikon për ta kthyer ndërtesën që kap  vlerën prej  1.5 milion funta  në një hotel i dhanë leje…

Vajton Sërbia!

Gazeta serbe Kurir informon sot lexuesit e saj për pranimin e Kosovës në Federatën ndërkombëtare të futbollit. Gazeta në fjalë derdhi lot dhe konstaton se “vijnë ditë të zeza për basketbollin”.

Prej sot Kosova anëtare e 215-të në FIBA! Urime Kosovë!

Lajm super i mirë vie nga Federata  Ndërkombëtare e Basketbollit FIBA  e cila njoftoi të premtën se Kosova që nga sot është pranuar në mesin e 214 kombëtarëve tjera të basketbollit. Vendimi – i cili është marrë sot gjatë takimit të Komitetit Ekzekutiv të FIBA-së vjen pas vendimittë  Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC) i cili në dhjetor 2014 dha…

Shaqiri, kapiten i kombëtares zvicerane?

Lajm i mirë vjen edhe nga Zvicra. Performancat e fundit të Xherdan Shaqirit në ekipin italian Inter kanë rritur mundësinë që ky i fundit të përzgjedhet kapiten i kombëtarës zvicerane. Kjo do të thotë se ekziston mundësia që kapiteni i tanishëm Gokhan Inler të zëvendësohet dhe me këtë të i hap rrugë Xherdan Shaqirit. Përzgjedhësi…

“Ne jemi emrat në trupin tënd!”

Ibrahimoviç tanimë ka marrë një përgjigje. Një grup i të rinjve në një nga zonat më të rrezikuara të botës, lagja e varfër Kibera në Nairobi, të Kenias , ka shkruar, filmuar dhe prodhuar një film për futbollistin suedez si falënderim për kontributin e tij ne luftë kundër urisë. “Ne e dimë se çfarë ai…