Në Londër u hap “The Canvas” e ashtuquajtura “Happy Café” – e para e këtij lloji në kryeqytet

kafelum"The Canvas" , një kafene dhe vend i krijimtarisë në Shoreditch , është bashkuar me lëvizjen "Action for Happiness" si nikoqire e  eventeve dhe seminareve që synojnë ngritjen e besimit , vetërespektit dhe mirëqenies në kryeqytet.
Projekti ka qëllim të thjeshtë : të i bëjë njerëzit të ndjehen më mirë
Dhe duke pas parasysh se sipas sondazhit të fundit nga Zyra e Statistikave Kombëtare vetëm 30 % të londinezëve e vlerësojnë veten si "shumë të lumtur mund të thuhet se ky projekt ka fillue në kohën e duhur.
"The Canvas është idea e aktores Ruth Rogers e cila është  themeluese e organizatës bamirëse "Body Gossip" 
Në këtë kafene do të zhvillohen evente të ndryshme që kanë për synim frymëzimin e vetëshprehjes, lumturisë dhe të menduarit pozitiv.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Ky sajt përdor Akismet-in që të reduktojë mesazhet e padëshiruar. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komenteve tuaja.