Shqiptari nga Suedia gjelbëron Katarin

katar

Edhe një lajm pozitiv. Êshtë fjala për shqiptarin nga Suedia Kujtim Hyseni. Sipas gazetës Gulf Times  kompania suedeze United Science and Capital është  duke u përgatitur për të gjelbëruar Katarin përmes riciklimit, sistemeve efikase energjetike dhe teknologjisë u tha dje në një deklaratë të ambasadës suedeze. Shefi ekzekutiv i kompanisë suedeze z.Kujtim Hyseni dhe anëtari i bordit Margim Sinan  të shoqëruar nga ambasadorja suedeze Ewa Polano u takuan me ministrin e energjisë dhe industrisë së Katarit ekselencën e tij Dr Mohamed bin Saleh al-Sad si dhe me drejtorin e përgjithshëm të kompanisë ujore Fahad Hamad al-Mohannadi.  Hyseni ka deklaruar se ai dëshiron të ndryshojë mikroklimën e Katarit duke sjellë  së bashku me teknologjinë edhe 270 inxhinierë nga F Group  suedez i cili është  lider  i tnë lëmin e konsultave teknike. .Hulumtimi dhe zhvillimi i fazës së parë , në Katar , ka një linjë kohore prej 16 muajsh .Fokusi kryesor  i United Science  and Capital  është zhvilllimi, kombinimi dhe futja në përdorim e teknologjisë në riciklim, sisteme efikase energjetike si dhe teknologjisë për trajtimin e tokës dhe ujit të kontaminuar .

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Ky sajt përdor Akismet-in që të reduktojë mesazhet e padëshiruar. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komenteve tuaja.