Edhe serbët vjedhin këngët tona!

nexhatiPortalet serbe bëjnë të ditur se këngëtari serb Mile Kitiq ka vjedhur  këngën”Boll” të cilën tash sa kohë e interpreton këngëtari i ynë i mirënjohur  Nexhat Osmanit. Për më tepër mund të krahasoni vet të dy videoklipet dhe të vëreni ngjashmëri të 100%-të. Madje serbi ka shkue edhe një hap më larg, ai jo që vetem kopjoi këngën po madje nuk e ndryshoi as titullin e saj i cili  tingëllon njejtë si në shqip edhe pse nuk ka të njejtën domethënie si ne gjuhën shqipe.

Videoklipi i Nexhat Osmanit

Videoklipi  (i vjedhur) i këngëtarit serb:

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Ky sajt përdor Akismet-in që të reduktojë mesazhet e padëshiruar. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komenteve tuaja.